Týchto 5 kombi zvládne stovku pod 4 sekundy!

Keď som bol menší a môj otec si vyberal nové auto, jedna z jeho podmienok bola vždy kombi. A ja som samozrejme vždy namietal. Zbytočne veľké, ťažké a pomalšie. Časom sme prešli na sedan čiže namietanie sa predsa len vyplatilo.

Dnes už však žijeme v dobe kedy rodinné kombi za sebou nechávajú plnohodnotné superšporty. Stovka pod 4 sekundy, osemvalce pod kapotou a maximálka nad 300 km/h. Takéto modely ponúka napríklad Audi, Mercedes či Porsche.

5. Mercedes-AMG CLS63 S Shooting Brake 4MATIC

Motor - 5.5 V8 BiTurbo, 585 koní

Náš malý rebríček otvára krásne CLSMercedes ho vo verzií shooting brake vyrába od roku 2012. Tento typ karosérie je niečo ako mix coupé a kombi a v Mercedese si s ním poradili naozaj skvelo. Jeho oblý, nadčasový dizajn sa nestratí ani medzi najnovšími konkurentmi. So známou 5.5-kou s dvoma turbami pod kapotou vystrelí na stovku už za 3.7 sekundy. Rovnako ako všetky nasledujúce modely má pohon všetkých štyroch kolies.

Zdroj: netcarshow.com

4.  Audi RS6 Avant performance

Motor - 4.0 V8 Twin Turbo, 605 koní

Neprekvapilo by ma, ak mnohí z vás čakali RS6-ku na prvom mieste. Z nasledujúcich je zrejme najpopulárnejšia a jej schopnosti sú naozaj pôsobivé.  Výrobca udáva šprint z 0 na 100 za 3,7 sekundy. Tento čas sa však pri testovaní nikdy nepotvrdil. Top Gear nameral verzií bez balíku performance 3,3 sekundy! Tento článok je ale založený na papierových údajoch a preto RS6-ka obsadzuje až štvrté miesto.

 Zdroj: TopGear.com

3. Porsche Panamera Turbo Sport Turismo

Motor - 4.0 V8 Twin-Turbo, 550 koní

Nie je to zas tak dlho čo sa kontroverzná Panamera dočkala novej generácie. Tú si narozdiel od tej predošlej, väčšina ľudí pochvaľuje, a tak pochybnosti o jej kráse na chvíľu utíchli. Na tohtoročnom ženevskom autosalóne Porsche predstavilo verziu so zväčšeným kufrom a názvom Sport Turismo. Tá opäť rozprúdila debaty o tom, či je Panamera pýcha alebo hanba súčasnej ponuky. Ani napriek najnižšiemu výkonu spomedzi všetkých porovnávaných sa nenechala zahanbiť. Z úplného kľudu sa na stovku dostane už za 3.6 sekundy.

Zdroj: GTspirit.com

2. Alpina B5 Biturbo

Motor - 4.4 V8 Twin-Turbo, 608 koní

Oficiálny úpravca nemeckého BMW - Alpina si zobral do rúk úplne novú 5-ku a spravil z nej nenápadnú beštiu. Založená na verzií M550i, po úprave produkuje až 608 koní rozložených na všetky štyri kolesá, ktoré zaisťujú stovku za 3,6 sekundy. Takýto čas malo napríklad legendárne Ferrari Enzo.

Zdroj: Alpina Automobiles

1. Mercedes-AMG E63 S Estate 4 MATIC+

Motor - 4.0 V8 BiTurbo, 612 koní

Novým kráľom triedy je zrejme najhorúcejšia novinka z dielne AMG. Zatiaľ čo predošlá generácia E-čka vo verzií AMG nebola príliš populárna, o tú novú sa idú zákazníci potrhať. Za to môže nie len monštruózny výkon ale aj nový pohon všetkých štyroch kolies 4 MATIC+. Ten umožňuje vypnutie prednej nápravy čím sa z auta stáva zábavná "zadokolka" najmä s funkciou Drift Mode. Stovku teda pri aktívnych oboch nápravách pokorí za neskutočných 3.5 sekundy.

Zdroj: carmagazine.co.uk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *