Takto vyzerá prvé domáce AMG GT-R!

Odkedy v AMG skončili s používaním atmosferických motorov, s novými modelmi a ich variáciami sa doslova roztrhlo vrece. Momentálne Mercedes ponúka 17 rôznych tried cestných automobilov a až 14 z nich je dostupných v motorizácii od AMG. Nájdeme medzi nimi od menších aut ako je trieda A, veľké off-roadové G až po superšport GT. A práve na ten si dnes posvietime. Konkrétne na vrchol modelovej rady GT a to, GT-R.

Aké sú teda zmeny oproti bežnej verzii? Agresívnejší vzhľad, širší bodykit, masívny difúzor a nový “Panamericana grille” ktorý postupne dostane väčšina modelov AMG. Zmeny sa samozrejme diali aj pod kapotou. Známy štvorlitrový osemvalec je vyladený tentokrát až na 585 koní a krútiaci moment mierne poskočil na 700 n.m.  Vďaka tomu sa dostanete na stovku už za 3,6 sekundy a môžete ísť až 316 km/h.

Tento kúsok je odetý vo farbe Green Hell Magno v ktorej bolo GT-R aj predstavené. Názov tohto laku odkazuje na legendárny Nürburgring na ktorom bol tento počin vyvíjaný.  U nás je zatiaľ jediné svojho druhu, verím však že časom sa ich tu objaví viac.  Zaujímavosťou exteriéru sú aj koncovky výfuku ukryté na pravej a ľavej strane difúzora.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *