Najväčšie skvosty na našich cestách – 1/3 2018

Bratislava síce nie je žiadny Dubaj, no to neznamená, že u nás nie sú luxusné automobily. Mnoho domácich ani netuší, koľko exkluzivít brázdi naše nekvalitné povrchy. Tohtoročná automobilová sezóna sa začala o čosi skôr ako obvykle, a tak sme sa už počas prvých štyroch mesiacoch roka dočkali mnohých prekvapení.  Letné mesiace by teda mali byť mimoriadne úrodné.

5. McLaren 720S

Podľa slov mnohých novinárov ide o jeden z najdokonalejších superšportov vôbec. Údajne je až tak prepracovaný, že pre niekoho môže byť nudný. Na Slovensku to síce nie je jediný kus, no v takomto farebnom vyhotovení ide pravdepodobne o svetový unikát. Britský superšport má pod kapotou nový štvorlitrový motor, ktorý dosahuje výkon až 720 koní.

 

4. Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster (LP720 Look)

Vlajková loď Lamba je u nás sama o sebe vzácnym úkazom. V hlavnom meste je toto jeden z približne piatich exemplárov. Od štandardného Aventadoru ho odlišuje bodykit prebratý z edície k 50. výročiu značky či upravený výfukový systém. Pod krytom motora sa ukrýva 6,5-litrový dvanásťvalec s maximálnym výkonom 700 koní. Fotografie poskytol: Instagram - @automotive.sam

 

3. Porsche 911 GT3 RS (generácia 996)

Generácia 996 bola často označovaná za nepodarenú, avšak časom si fanúšici jej vzhľad obľúbili. Tak ako aj ja. Porsche pri jej vývoji nešetrilo rozličnými materiálmi a tak dostala RS karbónovú kapotu, keramické brzdy či plastové zadné okná. Navonok je však o mnoho nenápadnejšia ako dnešné modely RS. Používa tradičný šesťvalec naladený na 381 koní. Ide o jeden z 686 vyrobených kusov.

 

2. Porsche 918 Spyder

Jediný model z takzvanej svätej trojice hybridných hyperšportov, ktorý sa občas ukáže aj u nás. Kúsok s produkčným číslom 400 je jedným zo štyroch na Slovensku. Okrem extrémnych výkonov na okruhu dokáže jazdiť aj na čisto zelený pohon, a to až rýchlosťou do 150 km/h. Spaľovací a elektromotor spolu produkujú 899 koní. Poslednú fotografiu vyhotovil: Instagram - @carsbylukas

 

1. Ferrari Enzo

Kráľom tohto rebríčka sa stáva nepochybne Ferrari Enzo. Tento exemplár je u nás už niekoľko rokov, no zastihnúť ho v premávke je takmer nemožné. Pri pomyslení na jeho exkluzívnosť sa tomu niet čo diviť. Enzo predstavovalo vrchol vo svojej kategórií, pričom využívalo prvky z F1. Jeho atmosférický dvanásťvalec má výkon 660 koní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *