Je legendárna trieda G nesmrťelná?

Aké auto vás napadne keď sa hovorí o takmer 40 ročnom dizajne a napriek tomu vysokej úspešnosti na trhu? Buď je to Lada Niva alebo Mercedes triedy G. Téma tohto článku je práve o druhom menovanom. Teda populárnom “Géčku”.

Je to skutočne jedinečné SUV ktoré našlo svoje využitie v policajných zložkách, armáde, záchranných službách alebo dokonca slúžilo ako Papamobile.  Čo však stojí za jeho popularitou?

Jednou z veľkých predností je pre mnohých práve jeho ikonický vzhľad. Páči sa takmer každému, vyhľadávané sú často aj u žien.  Od začiatku jeho výroby sa exteriér príliš nezmenil, pribudli a ubudli niektoré detaily., modernizáciou prešiel skôr interiér.  Prednosťou je samozrejme aj jeho pohodlnosť a všestrannosť. Aj keď bolo pôvodne vyvíjané so zameraním na terén, dnes je z neho viac mestské auto ako off-roadové. V Bratislave je veľmi populárne či už v dieselovej alebo benzínovej verzii . Početné zastúpenie tu majú aj modely AMG, špeciálna verzia 4×4 a dokonca tu nájdeme aj obrovskú 6×6. A kedže sú už doslova premožené, z davu nevystúpite ani modelom AMG. V tomto prípade majitelia siahajú najčastejšie po oficiálnom úpravcovi Brabus.

Pozrime sa teda na niektoré zaujímavé domáce G-čka.

G500 s úpravami Brabus

G63 AMG
G63 AMG s navýšeným výkonom na 700+ koní od Brabus

G63 AMG Crazy Color Edition

G63 AMG s kitom B63-620 od Brabus

G63 AMG s kitom G700 od Brabus
G500 4×4²
G500 4×4² s kitom Brabus 500

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *