7 divov automobilových výbav – najzvláštnejšie doplnky a príplatky

Jedným z kľúčových faktorov pri kúpe či už nového alebo jazdeného auta je výbava. Niektorým na nej záleží viac a iným zasa menej. Každý má však pár prvkov výbavy ktoré by si vo svojom aute želal mať.  Postupom času do áut pribudlo a stále pribúda množstvo nových príplatkov od dnes už bežných vyhrievaných a odsávaných sedačiek až po telefóny a chladničky.  Nie však len tie luxusné ponúkajú rôzne bizárne príplatky.. Napríklad Nissan vo svojom dnes už neexistujúcom modeli Cube ponúkal ako súčasť príplatkovej interiérovej výbavy v strede palubovky akýsi kruhový koberček pripomínajúc kvetináč.  Či má spĺňať aj nejakú funkciu neviem, ale veľmi sa v predaji neujal, tak ako ani samotný model Cube.  Tam to však nekončí. Poďme sa pozrieť čo všetko sa ešte v autách objavilo za posledné roky.

Rybársky set pre Bentley Bentayga

Cena - 95 000€

Predstavte si, že si práve kupujete novú Bentaygu. Čo vám v nej nesmie chýbať? Je to SUV, čiže sa s ním dá ísť napríklad aj na ryby.  Udice sa vám teda vždy zídu a práve preto ani nepremýšľate, či sa vám oplatí za cenu nového BMW M3 alebo Audi RS5 si kupovať celý rybársky set priamo od Bentley. Neodolateľná ponuka.

Zdroj: Bentley

Piknik set pre Bentley Bentayga

Cena - 25 700€

Ak ste si mysleli, že Bentayga dokáže byť "iba" rybárske potreby na kolesách, mysleli ste nesprávne. Ak vám nerobí problém siahnuť si hlbšie do vrecka, a chcete si vo vašom SUV aj pripraviť nejaké jedlo, v Bentley mysleli aj na vás. Nečudoval by som sa, ak by po tomto príplatku siahli najmä ženy.

Zdroj: Bentley

Meter otvorenej strechy v Mini Cooper

Cena - bez príplatku

 Kedže tento článok nie je iba o príplatkoch, ukážeme si aj niektoré doplnky ktoré auto obsahuje už v základe. Zvyčajne, v aute pred sebou vidíme volant, tachometer a otáčkomer.  V roku 2009 sa však Mini rozhodlo, že ak chcete vlastniť Cooper Cabrio, medzi tzv. "budíkmi" sa budete pozerať aj na meter otvorenej strechy. Neslúži však na to aby ste vedeli ako je na tom proces otvárania strechy. Ukazuje ako dlho už máte dole strechu a ručička končí na šiestich hodinách. Čo sa stane ak budete jazdiť dlhšie? Nič, meter sa vynuluje a teda začína opäť od nuly.

 Zdroj: Autoblog.com, Boston.com

Výrobník ľadu v Toyota Van

Cena - bez príplatku/neznáma

Áno, čítate správne. Toyota do svojej malej dodávky s originálnym názvom Van, umiestňovala výrobník ľadu. A aby toho nebolo málo, nachádzal sa priamo pri prevodovke. Čiže ak ste počas jazdy dostali chuť chrúmať ľad, mali ste ho hneď po ruke. S týmto doplnkom prišli v roku 1984, dodnes sa však napríklad v modeli Hilux dá objednať tzv. Hot/Cool Box.

Zdroj: popularmechanics.com

Falošné koncovky výfukov

Cena - bez príplatku

V poslednej dobe veľmi často diskutovaná téma v automobilových kruhoch. Najčastejšie ich nájdeme na Mercedes-och v takmer všetkých triedach. Objavili sa aj u Octavii RS a nedávno aj na novom Audi SQ5.

Zdroj: carscoops.com, carthrottle.com

Prázdne tlačítka v Porsche

Cena - bez príplatku

Pri konfigurácií vášho budúceho Porsche máte na výber množstvo systémových doplnkov. Niektoré z nich sa ovládajú práve tlačidlami v stredovej konzole. Napríklad kontrola stability, klapky výfukov či režim prevodovky. Dokonca aj v plnej výbave bude jedno z nich prázdne. Ak sa ale rozhodnete objednať si svoje Porsche bez nadbytočných systémov a doplnkov, čiernych tlačidiel tam nájdete oveľa viac.

Zdroj: motortrend.com, topspeed.com

Start/Stop systém vo Ferrari

Cena - od 2500€

Na parížskom autosalóne v roku 2010 Ferrari predstavilo systém HELE (High Emotion Low Emissions) ktorý má znížiť emisie najmä pri jazdení v meste. A to až o 23%. To má byť dosiahnute vďaka novému systému vstrekovania paliva, chladenia motoru a start-stop technológií. Tá však medzi vodičmi nie je príliš obľúbená.

Zdroj: caradvice.com.au

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *