Vzácny Mercedes CLK DTM AMG v Bratislave

Mercedes-Benz vyrábal predchodcu dnešného E kupé od roku 1997 až po 2009. Nazýval sa CLK čo znamenalo Coupé Leicht Kompakt, teda v preklade Kupé-Ľahké-Krátke.

Počas dvanástich rokov sa v ponuke nachádzalo množstvo motorizácii napr. 1.8 litrové štvorvalce s kompresorom alebo atmosferické osemvalce s objemom až 6.3 litra. Ten druhý spomínaný sa nachádzal vo verzií 63 AMG a neskôr aj extrémnom CLK Black Series. To však nebol najväcší extrém ktorý trieda CLK priniesla. Tri roky predtým, teda v roku 2004, Mercedes ponúkol vybraným zákazníkom limitovanú edíciu inšpirovanú závodným špeciálom DTM. Jej celý názov znel CLK DTM AMG. Vznikla vo verziách Coupé a Roadster, v počtoch 100 a 80 kusov. A keď už mal pripomínať názvom aj vzhľadom pretekárske auto, musel ho pripomínať aj výkonom a schopnosťami. 5.4 litrový osemvalec s kompresorom produkoval pekelných 582 koní a 800 n.m. Stovka pod štyri sekundy v roku 2004?

Ak sa jedná o tento konkrétny kus, videný bol naposledy v roku 2014 – v servise. Ide teda s veľkou pravdepodobnosťou o garážový klenot. To vysvetľuje aj niečo málo cez 7600 najazdených kilometrov a bezchybný stav. Stretnúť ho teda v uliciach je takmer nemožné, no napriek tomu ste ho dnes mohli vidieť premávať sa po centre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *