Pristálo v roku 2011 v Ženeve UFO?

Málokedy sa v Bratislave stretávam s tým, že okoloidúci by sa zastavovali pri luxusných autách, fotili sa s nimi a pod. Niektorým to príde nemiestne, trápne alebo majú pocit že narúšajú majiteľovo súkromie. Medzi najčastejšie komentáre tích, ktorí sa zastavia patrí najmä :”Koho to je?” “Toto na slovenské cesty?” alebo “Načo si to fotíš keď na to nikdy nebudeš mať”. Je tu však jedno auto, ktoré aj napriek faktu že je momentálne najnižším sériovo vyrábaným automobilom (113.6 cm) neprehliadne nikto. Je to presne to auto, ktoré talianska automobilka Lamborghini ukázala svetu v roku 2011 na autosalóne v Ženeve. Napriek tomu že Aventador u nás nie je príliš populárny (narozdiel od konkurenčnej F12) , raz za čas sa nejaký kus podarí stretnúť.

 

Celý názov Aventador LP700-4 hovorí o výkone 700 koní a pohone všetkých štyroch kolies. Nie každému však 700 koní stačí. Tento konkrétny kus má upravený motor ktorý produkuje až 760 koní, čo je viac ako najsilnejšia verzia SuperVeloce.
Paradoxom je že jazdí väčšinou po centre Bratislavy kde sa nedá využiť ani malá časť výkonu.


 

 

Aventador priťahuje zraky ľudí najmä svojim nadčasovým vzhľadom. Bezpochyby je to dizajnový skvost automobilového priemyslu.  Jeho mínusy sú však hlavne jazdné vlastnosti. Je veľmi tvrdo naladený a majitelia sa často sťažujú na jeho nepohodlnosť. Na trati proti konkurencií príliš neobstojí. Dalo by sa povedať že je nezmyselný pretože sa nedá využiť na každodenné použitie, nie je ani stavaný pre jazdu na okruhu a dlhú cestu si v ňom tiež príliš neužijete. Je to skôr “imidžovka” a napriek všetkým mínusom sa vo svete teší obrovskej popularite.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *