Automobilové akcie, ktore sa nás a v okolí sa oplatí navštíviť

Stretnutia automobilov sa na svete usporiadavajú už od čias, kedy autá začali byť komerčne dostupné. Je to skvelá príležitosť pre majiteľov ako svoje auto ukázať nadšencom, a zároveň sa stretnúť s ostatnými majiteľmi. Akcie tohto druhu sú najpopulárnejšie v USA, Holandsku, Anglicku a taktiež v arabských krajinách. U nás sa konajú tiež, nie síce s takou účasťou a raritami ako v predošle spomínaných krajinách, ale niektoré stoja za to.

Poďme sa teda pozrieť na výber tých najlepších.

LEGENDY - motoristická slávnosť 

10-11.7.2017 - Praha

www.legendy.cz

Pražský park PN Bohnice už niekoľko rokov hostí veľkú automobilovú show pripomínajúc slávny anglický Festival of Speed. Veterány, závodné špeciály, superšporty, limitované edície či až "jednokusovky" si môžete nie len obhliadnuť zblízka, ale predvedú sa aj na trati ktorá prechádza priamo cez park. Minulý rok sa tam ukázali napríklad Ferrari SA Aperta, Lexus LFA, Jaguar Project 7 alebo Porsche 997 GT3RS 4.0.

Gran Turismo Slovakia & Adriatica

20-23.8.2017 - Bratislava/Slovakiaring, 6.5 - Praha

www.granturismoevents.com

Akcia Gran Turismo pred dvoma rokmi prišla aj na Slovensko a odvtedy sa u nás koná každý rok. Napriek tomu že event sa uskutoční až v Auguste, už teraz je zaregistrovaných viac ako 40 áut medzi ktorými sú napríklad nový extrémny Mercedes-AMG GT R, dva McLareny 675LT, Lamborghini Aventador a Ferrari 488 Spider. Stretnúť ich môžete v centre Bratislavy alebo na Slovakiaringu. Za pozornosť stojí tiež Gran Turismo Adriatica ktoré tento rok štartuje v Prahe. Už 6. mája sa pred hotelom The Grand Mark ukáže 5 kusov Lamborghini Huracan, 3x Aventador a iné superšporty.

Gumball 3000

3.7.2017 - Budapešť

www.gumball3000.com

Nepochybne jedna z najznámejších automobilových "rally" na svete. Tak ako minulý rok, aj tento rok bude mať Gumball zastávku v Budapešti, čo je pre nás určite najvhodnejšia lokalita ak sa chystáme toto šialenstvo vidieť na vlastné oči. Okrem veľkých exkluzivít sa tohto závodu zúčastňujú aj celebrity či osobnosti z automobilového sveta.

ISCC SPORTWAGENTREFFEN

27.8.2017 - Rust Am See

www.isc-club.com

Menšia a menej známa akcia ktorá sa koná v mestečku Rust pri neďalekom rakúskom jazere Neusiedlersee. Účast je síce menšia ako pri vyššie spomenutých eventoch, ale za výlet to určite stojí najmä ak ste z Bratislavy. Predošlého ročníku sa zúčastnili napr. Lamborghini Diablo VT, Lamborghini Gallardo Superleggera, Ferrari F12 N-Largo či Lamborghini Huracan Spyder.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *